Kronika

Projekt EUTH – Musaion - Národopisné muzeum Praha 19.12.2007

20.12.2007

Již tradičně se studenti pracující na projektu EUTH (Evropské tradice a zvyky) vydávají před vánočními svátky do Prahy, aby načerpali inspiraci a informace pro práci na svých „národních zprávách" (viz projekt EUTH - témata nebo www.schooljournals.net/euth21 až 26). I letos jsme strávili příjemnou hodinku v Národopisném muzeum v Kinského sadech.

V tomto muzeu je sbírka vypovídající o českých tradicích, zaměřená především na svátky a důležité události v životě (Vánoce, Velikonoce, narození …). Po skončení prohlídky jsme se vydali na procházku Prahou - malostranskými uličkami na Pražský hrad a dále Nerudovou ulicí přes Malostranské náměstí a Karlův most až na Staroměstské náměstí.

EUTH project -  Musaion - Ethnographical Exhibition of the National Museum  19 December 2007

It has become a tradition for students working in  the EUTH project (European Traditions and Habits) to  spend one day in late December exploring Christmas Prague. As usual we started in  Musaion - Ethnographical Exhibition of the National Museum.  It´s a great place to get inspiration and information for writing our „national reports" (see EUTH projectwww.schooljournals.net/euth21 -26).After seeing the collection we walked through Prague ??" up the Little Quarter to Prague Castle, St. Vitus Cathedral, down  Nerudova Street across the Lesser Town Square and Charles Bridge to finish at the Old Town Square.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: EUTH projekt