Kronika

Křest knihy Nové ritornely

24.6.2015

Dne 18. června 2015 se konal křest knihy našeho nedávno zesnulého pana profesora Mgr. Aleše Vondráčka. Kniha se jmenuje Nové ritornely, protože je to sbírka krátkých básní, ritornelů. Křest se konal v Památníku Karla Čapka ve Staré Huti. Vydání knihy a organizování této akce zařizovala dcera pana Vondráčka, paní Romana Kuličová. Celou akci vedla a uváděla ostatní vystupující.

Křest začal vystoupením Pokleslého dobříšského orchestru. Poté pan Miloň Čepelka (člen Divadla Járy Cimrmana) a pan Hájek zavzpomínali na svého přítele a kantora, Aleše Vondráčka. Paní profesorka Jana Prausová promluvila o vzniku sbírky Nové ritornely a o korespondenci s panem Vondráčkem. Následovalo čtení ritornelů ze sbírky. Studenti ze sexty Simona Kyšperská a Filip Galandák přednesli téměř všechny básně sbírky a Andrea Šrámková je doprovodila hrou na příčnou flétnu.

Celou událost oživili studenti ze sekundy  divadelním vystoupením na motivy Velké policejní pohádky od Karla Čapka. Na diváky velmi zapůsobil jejich souboj s tříhlavým drakem.  Pak paní profesorka Malá se svými studenty z kvinty zazpívala pár trampských písniček, které pan profesor Vondráček také rád hrával na kytaru, a dokonce i sám skládal. Nakonec došlo k samotnému křtu knihy přípitkem šesti jejích kmotrů, kteří se podíleli na vydání knihy. Celou akci důstojně zakončil Pokleslý dobříšský orchestr.

Přítomní zavzpomínali na svého přítele, kamaráda a učitele. Na památku si mohli zakoupit knihu Nové ritornely a společně se s ní zamyslet, jaké stopy svého života tu za sebou necháváme a jaké nám tu zanechal pan profesor.

Simona Kyšperská, sexta

 

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: ritornely křest