Kronika

Bad Marienberg 2013

28.3.2013

V neděli 3.3 2013 jsme se sešli v 7 hodin před Fantovou kavárnou v Praze. Plni očekávání jsme nastoupili do autobusu a vydali se směr Bad Marienberg. V průběhu osmihodinové cesty jsme měli dostatek času pro seznámení se s ostatními účastníky z Česka. Před pátou hodinou večer jsme konečně dorazili do Evropského domu. Po ubytování jsme se navečeřeli a připojili k ostatním skupinám z Polska, Estonska, Německa a Maďarska ve společenské místnosti. Byli jsme přivítání a seznámili jsme se s instruktory kurzu.

V pondělí jsme se s ostatními studenty seznamovali formou různých her. Večer byl na programu 'Country market', kde každá skupina prezentovala svoji zemi a připravila pohostinství ve formě stolu s národními produkty. Na našem stolu nemohly chybět lázeňské Kolonády, Strážické bramburky ani české buchty. Po odprezentování základních údajů o České republice, jsme ostatní naučili tancovat polku a vše ukončili závěrečným kvízem o naší zemi.

V úterý jsme byli rozděleni do mezinárodních skupin, ve kterých jsme zpracovávali otázky týkajicí se Evropské Unie. Ve středu jsme společně stanovili 7 aktuálních témat Evropské unie a každý si mohl vybrat a zpracovávat určité téma. Já jsem si vybral Turecko se chystá vstoupit do EU a společně s Enricem, Peterem a Standou jsme začali pracovat na tomto Workshopu. V průběhu práce jsme se seznámili s novými multimediálními aplikacemi pro tvorbu projektů, používali kameru a natočili krátké video k tématu.

Ve čtvrtek jsme navštívili Kolín. Po dopolední přednášce na Kolínské univerzitě jsme navštívili kolínskou katedrálu a centrum města.

V pátek jsme dokončovali naši práce na workshopech a ve dvě hodiny odpoledne začala prezentace. Když byl poslední projekt odprezentován, bylo jasné že se náš pobyt v Německu blíží ke konci. Zbývala však poslední noc v Europa Hausu.

V průběhu těchto nezapomenutelných pěti dnů, jsem se seznámil se skvělými lidmi, zažil neskutečnou porci zábavy a o to hořké bylo loučení. Takové projekty slouží k tomu abychom si uvědomili navzdory našim odlišným národům, jak podobní jsme si ve skutečnosti a že je tu něco, co nás spojuje. Chci poděkovat instituci Domu Evropy a projektu Think Europe za velký zážitek.

Daniel Hosnedl, 3. ročník

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: Německo Evropská unie projekt