Kronika

Závody v orientačním běhu

18.6.2024

Reprezentanti vyššího gymnázia zaběhli další úspěšný závod v orientačním běhu. Umístění na stupních vítězů v celorepublikovém finále přeboru středních škol jim uniklo o vlásek.

V polovině května odjeli závodníci z nižšího i vyššího gymnázia na krajský přebor škol v orientačním běhu. Závod se konal v Kralupech nad Vltavou a z Dobříše byl vypraven autobus nejen s našimi žáky, ale i s účastníky z ostatních dobříšských škol. V nabité konkurenci 20 základních škol a nižších gymnázií se mladší účastníci z naší školy umístili na druhém místě. Těsně jim tak unikl postup do celorepublikového finále.

Vyšší gymnázium mělo situaci snazší. Do jejich kategorie se přihlásily pouze čtyři střední školy. Dívky i chlapci obsadili ve svých kategoriích kompletně stupně vítězů a o postupu do celorepublikového finále nebylo pochyb.

Finále hostil ve středu 12. června areál Rosnička v Brně. Závodilo se v disciplíně sprint. Děvčata běžela trať dlouhou 2 km, chlapci 2,3 km. Na webu naleznete vizualizaci průběhu závodu: děvčata  / chlapci.

V natřískané konkurenci juniorských závodníků z celé republiky se obzvláště děvčata neztratila. Závod vyhrálo Gymnázium Turnov, druhé Gymnázium F.X. Šaldy Liberec a na třetím místě Gymnázium Dašická z Pardubic. V konkurenci 21 středních škol – postupujících z krajských kol – obsadili zástupci Gymnázia Karla Čapka nepopulární 4. místo. Vyběhli tak Středočeskému kraji bonusové místo pro následující sezónu.

Děkujeme za vynikající reprezentaci školy i svých oddílů. Naši žáci převážně trénují a závodí za OK Dobříš.