Kronika

Volební duely

13.10.2021

V úterý 5. 10. v septimě a ve středu 6. 10. ve 3. ročníku se v rámci předmětu Základy společenských věd konala simulace předvolební debaty skutečných politických stran v České republice.

V diskuzi byly zastoupeny politické strany, hnutí a koalice, které měly dle průzkumů reálnou šanci získat mandáty v Poslanecké sněmovně ČR. Jednalo se o: ANO, SPOLU, Piráti + STAN, SPD, KSČM, ČSSD a Přísahu. Jejich zástupci měli za úkol hájit postoje svých stran a odpovídat na otázky moderátorky, novináře a publika. Témata byla různá. Diskutovalo se o ekonomice, bydlení, dvojí kvalitě potravin, potravinové soběstačnosti, bezpečnosti, členství v NATO a EU, a o mnohém dalším.

Všichni vystupující předvedli dobrý výkon. Chovali se velice kultivovaně, a v některých ohledech bylo sledování této předvolební diskuze příjemnější než sledování televizních debat se skutečnými politiky. Mluvčí skupin byli schopni pohotově argumentovat, kvalitně hájit názory svých subjektů a to i navzdory skutečnosti, že někteří z nich se s programem vybraného subjektu osobně vůbec neztotožňovali. Toto bylo možné díky pečlivému studiu volebních programů stran, vyjádření lídrů a přípravě podkladů pro diskuzi, na níž se podíleli všichni členové skupin.

Autor Sebastien Vacek

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: volby ZSV debaty základy společenských věd