Kronika

Visite de Paris

28.6.2022

Ve dnech 16.-19.6.2022 vyrazili francouzštináři z naší školy spolu s paní profesorkou Lukjanovou a paní profesorkou Pergeltovou do Paříže.

Krásných pět dní jsme díky našemu průvodci Lukášovi strávili velmi produktivně a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí.

Po první noci v autobuse jsme se hned ve čtvrtek ráno vydali k symbolu Paříže - Eiffelově věži. Odpoledne jsme si prošli studentskou čtvrť Quartier latin, navštívili Pantheon a les Invalides s hrobkou Napoleona Bonaparte.

V pátek po snídani jsme se přesunuli k zámku Versailles, kde jsme celé dopoledne strávili prohlídkou interiéru zámku a procházkou v krásných francouzských zahradách. Odpoledne jsme prošli uměleckou čtvrť Montmartre s bazilikou Sacré Coeur a kabaretem Moulin Rouge. Den jsme zakončili v moderní čtvrti la Défense.

Sobotu jsme začali návštěvou známého hřbitova Père-Lachaise. Celé odpoledne jsme strávili individuální prohlídkou muzea Louvre a procházkou po Champs-Élysées. 

Krásným zakončením celého výletu byla večerní plavba po Seině, kde jsme si z řeky znovu prohlédli všechny památky .

Následovala zpáteční cesta s krátkou zastávkou v německých lázních Amberg.

Z výletu jsme se všichni vrátili nadšení. Byl perfektní kombinací poutavého komentáře našeho pana průvodce a volného času, který jsme mohli využít po svém. Užili jsme si každou minutu.

Za všechny účastníky Eliška Machová, sexta

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: Paříž výjezd Francie