Kronika

Praha anglicky II

12.12.2023

V úterý 21. listopadu 4. ročník navštívil Prahu. Celá exkurze probíhala v anglickém jazyce. Každý z žáků měl připravenou prezentaci o jedné z různých pražských památek. 

Setkali jsme se na Staroměstském náměstí u Orloje. Zde jsme vyslechli první z prezentací. Poté jsme šli na Karlův most, kde proběhly prezentace o Karlově mostě, Petříně, Vyšehradě a Národním divadle.

Další zastávka byla na Kampě, kde nám spolužáci pověděli něco o Malé straně a Werichově vile. Poté jsme se zastavili u zdi Johna Lennona, kde jsme si udělali společnou fotku.

Blížila se dvanáctá hodina a účastníci zájezdu začali mít hlad. Tématicky jsme se stavili v pobočce Amerického fastfoodového řetězce McDonald.

Po obědě se naše skupina vypravila směrem na Pražský hrad. Zastávka byla u kostela svatého Mikuláše a domu Jana Nerudy.

Když jsme vyšplhali k Pražskému hradu, tak zrovna probíhalo střídání stráží. Po vstupu na první nádvoří jsme spatřili asi dvacetičlennou vozovou flotilu České Televize, která zde byla kvůli jednání prezidentů Visegrádské čtyřky. Dále jsme se přesunuli na Druhé nádvoří, kde jsme mimo jiné obdivovali historii a krásy katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Prošli jsme Třetím nádvořím, poté okolo vstupu do Zlaté uličky, a nakonec ven z Pražského hradu, kde proběhlo zhodnocení celé exkurze a následný konec.

Celkově jsme si exkurzi užili. Byla velmi naučná a dozvěděli jsme se mnoho nových informací. Exkurze byla dobře zorganizována, za což vděčíme naším skvělým paním učitelkám Blance Fejtové a Anitě Obermajerové.

Za studenty 4. ročníku Daniel a Mojmír

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: exkurze Praha maturitní zkouška