Kronika

Lyžařský kurz sekundy

15.2.2023

15. 1. 2023 jsme s mojí třídou přijeli na lyžařský pobyt do Rakouska do malé vesničky Hinterstoder.

Večer jsme zahájili moc dobrou večeří, seznámili jsme se s pobytem na chatě, denním režimem a poté jsme měli volnou zábavu až do večerky.

Každý den po probuzení jsme šli na snídani, která byla ve formě švédských stolů.

Potom nás autobus přepravil do lyžařského střediska Hinterstoder. V letošním roce postavili novou kabinkovou lanovku, která vede rovnou z centrálního parkoviště. Přezuli jsme se do přezkáčů a vyrazili na lanovku, která nás vyvezla až na vrchol, kde nás čekala velká nadílka sněhu.

Po dopoledním lyžováním jsme se odměnili velmi dobrým obědem v místní restauraci. Hned jak jsme načerpali sílu, vydali jsme se na odpolední lyžování. Cesta na hotel utekla jako voda a na chatě nás čekal zasloužený odpočinek až do večeře. Když jsme povečeřeli, tak jsme si udělali rozbor celého dne. Poté jsme šli s kamarády hrát různé hry. Úterý proběhlo beze změny.

Ve středu nás odpoledne čekala procházka k vodopádům na řece Steyer. Výhled na vodopády opravdu za tu procházku stál. Čtvrtek se opět shodoval s pondělím. V pátek přišel den odjezdu. Řidič nám naložil tašky a my jsme se rozloučili s horskou chatou. Vyrazili jsme na sjezdovku. Obědem a nákupem v místním obchůdku jsme definitivně ukončili lyžařský zájezd.

Velmi se nám líbil a budeme na něj vždy v dobrém vzpomínat.

Autorky: Justýna Baštová a Kateřina Doláková

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: sport sportovní kurz lyžařský kurz Rakousko