Kronika

Kraj opraví a zateplí budovu Gymnázia Karla Čapka v Dobříši

20.1.2015

Středočeský kraj v letošním roce opraví budovu Gymnázia Karla Čapka v Dobříši. Objekt je ve špatném technickém stavu, nevyhovující je i způsob vytápění. „V průběhu rekonstrukce budou opraveny a zatepleny plochá i oblouková střecha a vnější pláště školy, dále se vymění okna a vstupní dveře. Součástí je i oprava umýváren, toalet a vznikne nová plynová kotelna. Rekonstrukcí se významně sníží energetická náročnost provozu gymnázia,“ uvedla Zuzana Moravčíková, náměstkyně středočeského hejtmana pro oblast investic a veřejných zakázek.

Celkové náklady projektu jsou 25,2 milionu korun, přičemž dotace je ve výši 6,2 milionu korun a spolufinancování z prostředků Středočeského kraje přes 19 milionů. Rekonstrukce by měla být hotová do letošního 30. září. „Kraj v nejbližší době vypíše výběrové řízení na dodavatele stavby. Jediným hodnotícím kritériem je nejnižší nabídková cena,“ doplnila Zuzana Moravčíková.

Gymnázium v Dobříši vzniklo v roce 1953 jako jedenáctiletá střední škola. Do stávající budovy se přestěhovalo v roce 1982. Od roku 1995 užívá čestný název Gymnázium Karla Čapka. Ve školním roce 2014/15 ho navštěvuje 332 žáků, z toho 231 v osmiletém studiu a 101 ve čtyřletém.

zdroj: Tisková zpráva KÚ Stč kraje


související články: rekonstrukce Středočeský kraj