Kronika

Ekologický kurz Horní Maršov

12.10.2008

V pondělí 6.10.2008 vyrazil 3. ročník do Krkonoš na pětidenní ekologický kurz do Střediska ekologické výchovy v Horním Maršově. Většina mých spolužáků odjížděla z Dobříše s rozporuplnými pocity. Nikdo nám totiž žádné přesnější informace o dění v ekostředisku nepodal. Nyní chápu proč – aktivity zde se nedají pořádně vysvětlit, ani se nedají tak věrohodně popsat, prostě je nutné je zažít.

Program se skládal s různých témat a rozhodně se nejednalo jen o ekologii. K jednotlivým tématům (např. člověk, globální problémy, vyhynulá zvířata) se hráli různé hry v náhodně vybraných skupinkách. Tímto způsobem jsme se dozvěděli informace mnohem lepším způsobem, než aby do nás tamější instruktorky „biflovaly“ všemožné termíny a moudra. Za zmínku stojí celodenní výlet na Sněžku, který byl sice namáhavý, ale pohled na krajinu stál opravdu za to. Počasí nám totiž opravdu přálo. Dalšími aktivitami kromě kolektivních her, byla návštěva fary, kde jsme měli možnost si vyzkoušet pracovat se lnem, a také si třeba podojit kozu :-D

Co říct na závěr? Možná jen to, že na tento týden bude hodně z nás vzpomínat s úsměvem na tváři. Mnoho spolužáků se ještě více spřátelilo a poznalo se z jiné stránky než ve škole. Rozhodně jsme si užili spoustu legrace nejen mezi sebou, ale i s našimi profesorkami (p. profesorka Máchová, p. profesorka Cypriánová) a hlavně s našimi instruktorkami: Yvou, Šárkou a Eliškou.

Prostě jestli chcete zažít jedinečných pět dní se svými spolužáky, neváhejte a jeďte!!! Rozhodně nebudete litovat :)

Veronika Břečková


související články: ekokurz